"זר של קוצים" הרומן התקופתי החדש של הילה ארוון – שבה את ליבה של ענת שדה מהמילה הראשונה עד האחרונה

"היא לנגד עיניי, עם הקיצי הבוקר, אל השמש הזורחת. היא השמש המאירה את ימיי. 

היא לנגד עיניי, עם הניחי את ראשי על הכר בלילה.

היא הירח המאיר את לילותיי. היא איתי, במחשבותיי, בליבי, בנשמתי."

"זר של קוצים" הוא רומן תקופתי – רומנטי ששבה אותי מהמילה הראשונה עד האחרונה. יש לו קסם בלתי נגמר, אין ספור תפניות בעלילה וגיבורה אחת שהולכת עם האמת שלה לאורך כל הדרך ולא מפחדת לעמוד זקוף מול כוחות הרשע העושים הכל כדי לשבור את רוחה.

השנה היא 1635 . הוריה של כריסטה אנדרוז מחליטים לעבור מאנגליה למושבה פלימות' שבאמריקה על מנת להתחיל חיים חדשים, הם מגיעים לחופי פלימות' בציפייה לחיים טובים יותר. כריסטה מאורסת לג'ראלד , מורה צעיר שהבטיח להקים איתה את ביתם המשותף בפלימות' אך נשאר באנגליה למספר חודשים נוספים על מנת לסיים את תפקידו כמורה ולהגיע לאמריקה עם יכולת כלכלית לבנות את ביתם.

כריסטה מתחילה לעבוד כמיילדת, היא אוהבת את עבודתה ושמחה לעזור למשפחות רבות להביא תינוקות רכים לעולם ולעזור לנשים רבות לעבור לידה ללא סיבוכים. היא ממתינה לג'ראלד שיגיע, אך אין שום מכתב שמעיד שהוא בדרכו אליה.

כריסטה מתיידדת עם מרטין, בחור הלוקה בשכלו שעוזר לה להגיע לכפר אינדיאני הסמוך לעיירה על מנת ללמוד על צמחים מרפאים ולהביאם לאביה הרופא. כאשר היא מחוזרת על ידי הכומר ווסט , היא מסרבת לחיזוריו, ליבה עדיין ממתין לג'ראלד.

העלילה נפתחת כאשר כריסטה נמצאת בתא מצחין ונעול בתוך מבצר, כשהיא מואשמת בכישוף ונמצאת שעות לפני תלייתה.

כיצד כריסטה הגיעה למצב הזה? והאם היא תצליח להימלט מאנשי העיירה והכומר הבטוחים שהיא עוסקת בכישוף?

כריסטה היא דמות מדהימה. היא טובת לב , מלאת נתינה, היא תמימה מאוד ועדינה אך היא בהחלט לא מתקפלת ולא נשברת גם כאשר כל התנאים הם לרעתה.

מפאת ספויילרים לא ניתן לספר מי הוא הגיבור השובה את ליבה, אבל אני יכולה לספר שמדובר בגיבור שגרם לי לדפיקות לב מואצות.

העלילה מותחת מאוד, ומלאה בהפתעות, בהחלט ניכר שהסופרת עשתה עבודת מחקר מקיפה מאוד של התקופה , המנהגים ועל תופעת "מיילדות-מכשפות" (מיילדות שהואשמו בכישוף במאה ה 17) . שאפו ענק לסופרת על הדיוק והאיכות .

לסיכום : ספר נפלא, רומנטי ושובה לב. מומלץ בחום !! כבר מחכה לספרה הבא …

לרכישת הספר  – זר של קוצים

 

תנו בלייק ושתפו בכיף:)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *