העסקה / אל קנדי

זמן הקריאה המשוער לכתבה זו הוא דקה אחת. תהנו🙂

בעבר ספרי קולג' לא היו כוס התה (או בעצם במקרה הזה כוס הבירה) שלי. משהו בתיאורי מסיבות האחווה, הבירות (כן שתתה/לא שתתה וכמה) והדיאלוגים הילדותיים לא עשו לי את זה. אבל אז "איזישל תמרה וובר הגיע ושינה הכל בעיניי. בסופו של דבר אם הספר כתוב טוב והעלילה שלו אמינה וסוחפת זה ממש לא משנה על איזה גיל נכתב.

את "העסקה" קראתי במשך סופ"ש אחד , ויתרתי על שנ"צ של יום שבת בשבילו וזה בעצם הסימן המובהק שמדובר בספר טוב.
מצד אחד העסקה הוא ספר מתוק, אבל מצד שני הוא מתמודד עם מספר נושאים ממש לא פשוטים בגבורה ואפילו מצליח להצחיק בלי לנסות להתאמץ.

העלילה סבה סביב האנה וולס וגארט גרהם שסוגרים ביניהם עסקה – היא תלמד אותו לקורס שנכשל בו והוא ישפר את מעמדה החברתי כדי שספורטאי שהיא דלוקה עליו מתחילת הסמסטר יכיר בקיומה.

האנה היא בחורה חזקה. למרות מהמורות קשות שעברו עליה ועל משפחתה היא הצליחה להרים את עצמה ולהתמודד עד כמה שניתן. אהבתי מאוד את העובדה שהיא ידעה לעמוד על שלה בכל שלב, היא מתוקה אבל גם צינית, דמות כלבבי.

גארט גרהם,  "נסיך הקמפוס", קפטן קבוצת הוקי קרח, בחור עם כמה וכמה רבדים. גם גארט כמו האנה עבר חיים לא פשוטים אבל החזות שלו היא של מצליחן ושל בחור עם בטחון עצמי של קבוצת הוקי שלמה. לאורך הספר הדמות שלו מתפתחת והופכת לעמוקה יותר. אהבתי את הדמות שלו מאוד, מצד אחד הוא משדר קוליות ומצד שני הוא רגיש וטוב לב והאהבה שהוא מעניק להאנה לאורך כל הספר ריגשה אותי מאוד. 

הספר מסופר מנקודת מבט של האנה ונקודת מבט של גארט לסירוגין .

יש לספר בעיה אחת בעיניי והיא בעיית התרגום. אני לא יודעת מה היה המונח בשפת המקור (אם מישהי קראה את הספר באנגלית אשמח מאוד אם תשתף) אבל הרבה פעמים כשהאנה פונה אל גארט בדיאלוגים, במסרונים ואפילו ברגעים האינטימיים שלהם מישום מה היא קוראת לו "אחי"… חוץ מזה שזה קריפי לחלוטין, זה פשוט לא עובד ולא מעביר את המסר נכון, ובואו נודה באמת, הדבר האחרון (##$$/@!!) שמישהו ירצה לשמוע במיטה זה את הבת זוג שלו קוראת לו אחי.

לסיכום, ספר מתוק ומצחיק לימים גשומים שעושה חם בלב.

הסתקרנתן?

בואו לקרוא את הפרק הראשון כאן https://goo.gl/P9itEZ

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *