מרגרט אטווד נגד קמפיין #Metoo

הסופרת מרגרט אטווד כתבה שאת הטיפול במטרידים מינית צריך להשאיר למערכת המשפט – ועוררה סערה…

אלעד זרט

זמן הקריאה המשוער לכתבה זו הוא דקה אחת. תהנו🙂

אל השחקנית קתרין דנב וידועניות צרפתיות אחרות שיצאו נגד קמפיין #Metoo ולמען "החופש לפתות", כהגדרתן, הצטרפה גם הסופרת הקנדית מרגרט אטווד, מחברת "סיפורה של שפחה".
בטור שפרסמה בעיתון הקנדי "גלוב אנד מייל" הביעה אטווד, זוכת פרס מאן בוקר ופרס ארתור סי קלארק, חשש מהשפעותיו של הקמפיין נגד הטרדות מיניות על המערכת המשפטית ועל צינורות הענישה המקובלים.

במאמר, שכותרתו "האם אני פמיניסטית גרועה?", כתבה אטווד: "חשיבותו של #Metoo היא סימפטום למערכת משפטית מקולקלת. לעיתים קרובות מדי נשים ונפגעי תקיפה מינית אחרים שהתלוננו, לא זוכים להשמיע את קולם במוסדות המוכרים, אז עכשיו הם פנו לאינטרנט. "כוכבים נפלו מהשמיים, זה היה מאוד אפקטיבי ועורר את מודעות החברה לבעיה, אבל מה הלאה? אם המערכת המשפטית נעקפת משום שהיא נתפסת כלא יעילה, מה יחליף את מקומה? מי יהיו סוכני הכוח החדשים?".

אטווד הסבירה במאמר מדוע חתמה על מכתב תמיכה במרצה סטיבן גאלוויי מאוניברסיטת בריטיש קולומביה שבקנדה, שהואשם בהתנהגות מינית לא הולמת ופוטר מעובדתו. "לציבור, כולל אני, היה הרושם שהאיש הזה הוא אנס סדרתי אלים, וכולם חופשיים לתקוף אותו בפומבי, שכן על פי הסכם הסודיות שהוא חתם עליו הוא לא יכול להגיד שום דבר כדי להגן על עצמו". כתבה אטווד. "אדם בעל דעות הוגנות יפסיק לשפוט חשוד עד שהדו"ח והעדויות יהיו זמינים עבורנו".

דבריה של אטווד עוררו כצפוי סערה וגררו האשמות נגדה על ביזוי קורבנות תקיפה מינית. "במקום להקשיב לפוליטיקה לבנה מיושנת של סופרת מפורסמת, אני מעדיפה לחזק את הקולות של נשים שחורות וצבעוניות שמכירות פמיניזם מתקדם ומאתגרות את תרבות האונס", צייצה בתגובה הסופרת הקנדית קתרין הרננדז. "כל הסופרים עושים תחקירים, אבל אטווד זקוקה להכשרה של התנגדות בסיסית לדיכוי".

 

מאת: יעל כהן

בת 34, בעלת נטייה חשודה להיעלם בתוך ספרים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *