המקום שאליו הולכים / ב.נ. טולר

ספרים שמשלבים אלמנטים על טבעיים עם רומנטיקה הם מבחינתי הספרים האהובים ביותר. תנו לי ערפדים, תנו לי אנשים שרואים רוחות רפאים, תנו לי דמויות שיכולות לעבור מגוף לגוף, הכל הולך.

זמן הקריאה המשוער לכתבה זו הוא 2 דקות. תהנו🙂

אם הכתיבה היא איכותית, העלילה חזקה והדמויות מנומקות היטב, אני פשוט מתמוגגת.

הספר "המקום שאליו הולכים" היה יכול להיות ספר שאזכור וייחרט בליבי אך לצערי הרב היתה חסרה לו כתיבה משמעותית ועלילה חזקה יותר כדי שלא יישכח מהר מאוד.

"שתיקה יורדת עלינו לרגע ארוך, שנינו מתענגים על עוצמתן של המילים האחרונות. חוץ משנינו כלום לא היה חשוב. אני נחנק מעוצמת הרגשות שלי, שהתנקזו לכדי גוש בגרוני. אדם חי יכול להבין מה זה לרצות משהו שאי אפשר לקבל, אבל זה משהו אחר. אני באמת לא יכול, במלוא מובן המילה."

שרלוט אקרס (שר) יכולה לראות מתים. ב-6 שנים האחרונות היא מסייעת למתים להשלים עם נושאים לא פתורים על מנת שיוכלו לעבור לעולם הבא. שרלוט מותשת, עייפה מהצורך לעזור על חשבונה האישי, בודדה וענייה ללא קורת גג ומשפחה שתדאג לה.

בצעד נואש היא מחליטה להתאבד.

רגע אחד לפני שהיא קופצת מגשר, מציל אותה אייק מקדרמוט. חייל שנפל במלחמת אפגניסטן ועדיין לא עבר לעולם הבא בגלל הדאגה לאחיו התאום ג'ורג'.

אייק עושה עם שרלוט הסכם. הוא יעזור לה למצוא עיירה שתחבק אותה, מקום מגורים ועבודה והיא בתמורה תעזור לו עם אחיו ג'ורג'. זו הפעם הראשונה שרוחו של מישהו מת מתחשב בה ודואג לה, בדרך כלל למתים לא אכפת משרלוט והם רק רוצים את עזרתה ללא כל התחשבות בכך שהם מפריעים לחייה.

אייק נכנס לליבה של שרלוט מהרגע הראשון והיא מחליטה להקשיב לו ולא לוותר על חייה.
שרלוט מגיעה לעיירת ילדותו של אייק, וורם ספרינגס (עיירה המפורסמת בשל המעיינות חמים שלה), היא מתקבלת בחיבוק על ידי האנשים הטובים של העיירה, הם עוזרים לה ונותנים לה תקווה לעתיד טוב יותר.

ככל שעובר הזמן הקשר בין שרלוט ואייק מתהדק, היא מרגישה משיכה ממשית אליו, אך האם ניתן להתאהב ברוח?

"עמוק בתוכי אני יודע שאסור לנו. אנחנו מעמיקים את החיבור בינינו, וזה רק יקשה יותר על הפרידה"

שרלוט מתחילה לעבוד במסעדה של אייק וג'ורג' שכרגע מנוהלת על ידי ג'ורג'.

ג'ורג' שבור בגלל מותו של אייק, אחיו התאום, החבר הכי טוב שלו. הוא מתחיל להתמכר לקוקאין ומנהל רומן עם מיסטי העובדת שלו שנמצאת בכלל במערכת יחסים עם בחור אחר.

שרלוט וג'ורג' מתחילים ברגל שמאל אך ככל שהעלילה מתקדמת שרלוט מבינה שהיא מאוהבת בשני האחים. האחד חי ומיוסר והשני כבר מת.

"רגעים באים והולכים. הבהובים מהירים בזמן. אבל הרגעים האלה יכולים להביא איתם את השינויים העמוקים ביותר בחיינו"

העלילה מסופרת מנקודת מבט ראשונה של אייק ושרלוט ולבסוף גם נקודת מבטו של ג'ורג'. נקודת מבטה של שרלוט היתה מקסימה ומרגשת, אך נקודת מבטם של אייק וג'ורג' הייתה בעיניי לא אמינה. היה חסר לי חיספוס לדמותם.

הספר התחיל בצורה מקסימה ורומנטית, אך ככל שהעלילה התקדמה הרגשתי שהספר לא מתרומם מספיק כדי שייחרט בליבי. הכתיבה היא בוסרית ומעט ילדותית, ומערכת היחסים בין שרלוט, אייק וג'ורג' לא הייתה מספיק משמעותית בעיניי כפי שהייתה יכולה להיות.

דמויות המשנה בספר הן מקסימות ממש, במיוחד קמרון, אחיהם הקטן של אייק וג'ורג', הצחיק אותי ושבה את ליבי.

לסיכום, ספר מתוק עם נושא מעניין מאוד, שהיה יכול להתפתח הרבה יותר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *