המדריך לשוברות הלבבות / אורלי קראוס ויינר

זמן הקריאה המשוער לכתבה זו הוא 2 דקות. תהנו🙂

אם יש משהו יותר משעשע מפרחה ישראלית זה פרחה ישראלית-אמריקאית. אחת שיוצאת למסיבה בניו ג'רזי בג'ינס צמודים וחולצה נוצצת ואז משתכרת וגומרת את הערב בתחנת משטרה.

גיבורת הספר, יסמין / ג'סמין, סיימה שירות צבאי כתצפיתנית וחזרה בגיל 21 ללימודי קולג' ב-NYU. כששרתה בבסיס ברמת הגולן לבה של יסמין נשבר בגלל סרן דרור ברץ הבוגדני. בעזרת הבלוג "המדריך לשוברות הלבבות" היא מנסה ללמוד כיצד לשמור על ליבה כדי שלא יישבר בשנית בגלל שלל הגברים החתיכים שעפים עליה ושאת ליבם היא אמורה, לפי ההוראות בבלוג, לשבור.

הבלוג גם ממליץ לכל אחת להחזיק יזיז נפש ויסמין מיישמת את העצה עם חבר הילדות הנאמן, היהודי והעורך-דין שלה דייויד.

הבלוג מעודד את יסמין – "אל תפחדי לנהל שני רומנים במקביל, זה אפילו מומלץ בשלבים הראשונים. כך תתאמני בהדחקת רגשות עמוקים וסוערים מדי ותחזקי את ביטחונך העצמי מובן שאת יזיז הנפש אין לקטלג כרומן צדדי, כי רצוי מאוד לא לפגוע בו. הוא צריך להיות זה שצוחקים איתו על המחזרים האחרים. ואל תחששי, הוא לא יחשוב שאת שרלילה, הוא הרי תמיד יקבל אותך כמו שאת. "

אבל למה שלא יחשוב שהיא שרלילה? מה דייויד בכלל מוצא בה?

הספר מתפתח לעלילת פשע הזויה עוד יותר מהרומנים שיסמין מנהלת. הטוויסט שחושף מי היא כותבת הבלוג מאוד חמוד וגם הסוף מחמם לב אבל הדרך אליו די מטופשת. החלק הכי נחמד בספר הם חוקי האהבה של הבלוג לדוגמה:

חוק מס' 6:  לבשי רק בגדים שמחמיאים לך – אל תיכנעי לצווי האופנה. התקופה שבה שלט הג'ינס נמוך המותן היתה אחת התקופות החשוכות בתולדות המראה הנשי. מיליוני נשים שנראו פתאום גוצות וקצרות רגליים הסתובבו בעולם ושנאו את עצמן. זכרי שמעצבי האופנה אינם נמנים בדרך כלל עם מעריצי הגוף הנשי, אלא להפך. תסתכלי על דוגמניות העל. אם הגוף שלהן מזכיר ‑ לך גוף של נערים, יש לזה סיבה: רוב מעצבי האופנה בתקופתנו מעדיפים כאלה. אבל אין שום סיבה שתהרסי לעצמך את הביטחון והבריאות כדי להתאים לטעמם.

חוק מס' 7: התאמני ברכישת חוש הומור – הוא כבר יחלץ אותך מלגלוש לדכדוך, כשתלמדי למצוא את הזווית המשעשעת בכל מעמד. גם במעמדים עצובים שנוגעים לך. (נכון שיש מצבים שהומור לא פותר וגם לא מתאים להם, אבל את כבר תדעי לזהות אותם.) בטווח הרחוק, הומור גם יעזור לך להתחבב על אנשים. בניגוד לחושים אחרים, חוש הומור בהחלט נרכש. נסי לחפש בכל סיטואציה את הצד המשעשע שלה. אפשר להיזכר בסיטואציות עבר שנראו לך עצובות ולחפש את הצד הקומי שבהן. כפי שאמר הסופר מארק טוויין: קומדיה היא טרגדיה פלוס פרספקטיבה של זמן. רצוי לצפות בכמה שיותר קומדיות וסדרות קומיות – שם תגלי איך הופכים סיטואציות עצובות למשעשעות. כדאי גם לקרוא ספרים שנכתבו בנימה משועשעת ושנונה. עם הזמן תרגישי איך משתנה דרך ההסתכלות שלך על החיים.

הספר אכן משנה את דרך ההסתכלות על החיים. בהצלחה!

ציון: 7

הסתקרנתן?

בואו לקרוא את הפרק הראשון כאן https://goo.gl/AQBkPp

מאת: יעל כהן

בת 34, בעלת נטייה חשודה להיעלם בתוך ספרים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *