הכי אחותי

השבוע קראתי את "אהבה זה סיפור אחר" של עדי בן דוד, ספר שעיקר חשיבותו בעצם קיומו – סוף סוף רומן רומנטי עברי קליל, צ'יק ליט שגיבורותיו הן נשים, סיפור אהבה לסבי כשר  וגאה.

הגיבורה נושאת את השם הסקסי להחריד אלי (בפתח, קיצור של אלגרה, היא נקראה על שם סבתה) ומגלה את עצמה בשלב די מאוחר בחיים, הרבה אחרי הצבא, כשהיא כבר בעיצומה של קריירה משגשגת בהנהלת חברה מצליחה להפקת אירועים. למה זה קורה לה רק עכשיו? החיים, אתם יודעים – מלא דייטים לא מוצלחים עם גברים, מחשבה שאולי כדאי לנסות משהו אחר, ובעיקר רגע אחד קסום ונדיר, שבו מופיעה לפתע הבחורה הנכונה.

קוראים לה ג'סי, קיצור של יסמין, והיא מהממת, אבל אחרי דקות ספורות היא פשוט נעלמת, במהלך חתונתן של שתי חברות קרובות של אלי, וגיבורתנו נאלצת לצאת למסע חיפושים בעקבותיה. בדרך היא תיתקל באישה מרשימה לא פחות, אמה, יקירת הקהילה הגאה ובעלת המועדון המוביל שלה, "הברבור", שרוצה להרחיב את העסקים לכיוון אולם אירועים שייוחד לשמחות חד מיניות למיניהן, כך שהומואים ולסביות שרוצים לחגוג את הרגעים היפים של החיים בלי שיעשו להם פרצופים – יידעו שהגיעו למקום הנכון, זה שתמיד יקבל אותם בזרועות פתוחות.

אז ג'סי או אמה? זה מסובך, במיוחד כשאמה היא אחת שמסרבת בכל תוקף לכל סוג של קשר רומנטי והיפהפיות מדלגות למיטתה בזו אחר זו בקצב מסחרר. בקיצור, "אהבה זה סיפור אחר" אולי אינו תגלית ספרותית עצומה – אבל איזה כיף שהוא קיים.

לרכישת הספר וקריאת פרק ראשון   – אהבה זה סיפור אחר

מאת: רן בן-נון

רן בן-נון, 52, עורך במוספים "זמנים מודרניים" ו"זמנים בריאים" ומבקר ספרות במוסף "24 שעות" של ידיעות אחרונות, נשוי ומתגורר בדרום תל אביב. ספרו הראשון, "עכשיו יותר ברגש", יצא בספטמבר 2017 בידיעות ספרים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *