הדרמה של הגבריות החדשה / ד"ר דבריאל בוקובזה

ד"ר גבריאל בוקובזה הפך לפסיכולוג הפופולארי במדינה אחרי שהופיע בריאליטי "לאהוב את אנה". לכן חשתי חובה ערכית ומוסרים לבדוק את ספרו המכונן "הדרמה של הגבריות החדשה".

זמן הקריאה המשוער לכתבה זו הוא 2 דקות. תהנו🙂

התגובה הראשונית לדרמה הזאת היא "אוי-אוי-אוי!". קשה להשתחרר מתחושת ההתבכיינות הקלה המלווה את הקריאה. כאילו, הגברים שולטים בעולם כבר אלפי שנים, אבל מבפנים הם בעצם הכי שבריריים ומסכנים. הלב נחמץ.

יותר ברצינות, היופי של "הדרמה" נמצא בכך שהוא באמת מאפשר לנו להרהר בגבריות שלנו באופן שכמעט לא קורה לנו ביומיום. בהכללה גסה, נשים עסוקות בנשיות שלהן באופן טבעי, זה הכי לגיטימי עבורן, אבל הגבריות היא כאילו נתון מובן מאליו, משהו שבכלל לא יוצא לעסוק בו – אז עכשיו אפשר, ואפילו מותר ורצוי.

ואז אפשר לעלעל בספר ולהתייחס אליו כאל חומר למחשבה, טריגר להרהורים של כל אחד מאיתנו בינו לבין עצמו, על מה זה אומר עבורו להיות גבר. ד"ר בוקובזה טוען שאין דבר כזה "מוח גברי" ו"מוח נשי", שביולוגית הם זהים. אבל זה לא משנה את העובדה שבגלל תנאי הסביבה, בבגרותם הם שונים מאוד. כלומר, צריך להכיר בעובדה שכגברים אנחנו מאוד מוגבלים ושהמנעד הרגשי שלנו צר יחסית. המשימה העיקרית שלנו היא להכיר בנכות הזו ולהתמודד עימה כמיטב יכולתנו.

בעיניי, להתמודדות הזו יש שלוש רגליים: מודעות, הקשבה והכלה. במילים אחרות – אחי, אתה דפוק, אבל אם תהיה מודע לדפיקות שלך, תנסה לפתוח את הראש והאוזניים ותספוג כמו גבר את כל מה שמוטח לעברך בצדק רב – אולי עוד יש לך תקווה. בהצלחה לכולנו.

תנו בלייק ושתפו בכיף:)

מאת: רן בן-נון

רן בן-נון, 52, עורך במוספים "זמנים מודרניים" ו"זמנים בריאים" ומבקר ספרות במוסף "24 שעות" של ידיעות אחרונות, נשוי ומתגורר בדרום תל אביב. ספרו הראשון, "עכשיו יותר ברגש", יצא בספטמבר 2017 בידיעות ספרים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *