האצילות מחייבת

השבוע קראתי את "מחול הסוסים", החדש (בעברית) של ג'וג'ו מויס האחת והיחידה, המלכה האם האנגליה של הז'אנר הרומנטי ואחת הסופרות האהובות בישראל. כמשתמע משמו, עלילת הספר מתרחשת בעולם הקסום בעל האסתטיקה המושלמת של הרכיבה על סוסים, כשהיא נעה באלגנטיות בין זמנים שונים ובין צרפת לאנגליה.

זה מתחיל בשנות ה-60 המוקדמות, כשאנרי, רוכב צעיר שהגיע מאשפתות והצליח למצוא לעצמו מקום בלה קאדר נואר, קבוצת הרכיבה העילית של צבא צרפת, מתאהב דווקא בנערה מעבר לתעלה, פלורנס האנגלייה, שמהרגע שבו עיניהם נפגשות במופע רכיבה שהקבוצה עורכת בעיירתה – הם כבר יודעים בליבם שנועדו זה לזו. אבל חבריו האצילים של אנרי לועגים לו על אהבתו ה"פשוטה" וברגע אחד של זעם עיוור הוא מאבד את עולמו ונזרק מהקבוצה.

כעבור 50 שנה, אנרי האלמן חי בצנעה בפרבר לונדוני אפרורי, שבו הוא רוקם חלומות נשגבים עבור הדמות היחידה שנותרה בחייו – נכדתו שרה, שבגיל 14 מתגלה כעילוי רכיבה נדיר. עם ההדרכה הנכונה של סבה האהוב, שרה תוכל להגיע אל לה קאדר נואר, שבשנים האחרונות פתחה את שעריה גם לנשים רוכבות. כשאנרי כבר לא יכול לדאוג לה, נכנסת לחייה של שרה דמות מרשימה לא פחות – נטשה, עורכת דין אידיאליסטית המתמחה בטיפול בנוער בסיכון, מה שגם מאפשר לה לא לעסוק בצרות הסבוכות של חייה הפרטיים.

כרגיל אצל ג'וג'ו מויס, הדרמה והרומנטיקה מלוות במידע היסטורי מחכים ומעמיק שמפגיש אותנו עם עולם שלם שלא הכרנו. וזה בעצם, כל מה שספרות טובה צריכה לעשות.

לרכישת הספר וקריאת פרק ראשון  –מחול הסוסים

מאת: רן בן-נון

רן בן-נון, 52, עורך במוספים "זמנים מודרניים" ו"זמנים בריאים" ומבקר ספרות במוסף "24 שעות" של ידיעות אחרונות, נשוי ומתגורר בדרום תל אביב. ספרו הראשון, "עכשיו יותר ברגש", יצא בספטמבר 2017 בידיעות ספרים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *