האם סקס זה מצחיק?

השבוע קראתי את "30 לילות" של כריסטין ד'אבו, ספר שלטעמי מצביע על המגמה המשמחת ביותר בספרות הארוטית בתקופה האחרונה – סקס זה מצחיק!

הגיבורה, גלנה, היא עוזרת מחקר אפרורית שכבר התייאשה מזמן מגברים ודייטים, אבל אז היא מוצאת במקרה, דווקא בלוויה של סבתה, חפיסת קלפים שעל כל אחד מהם רשומה הנחייה לסוג אחר של פעילות מינית, ולמחקר הזה היא יוצאת לשמחתה עם אריק, הפרופסור החתיך, שהחברה הכי טובה שלה ממש הכריחה אותה להתנפל עליו ולא לשחרר. אז ברור שגלנה רוצה ממנו הרבה יותר מסקס ושהדרך להגשמת החלום תהיה ארוכה ומסובכת, אבל העניין המרכזי כאן הוא בעצם הגישה: גלנה לא לוקחת את עצמה יותר מדי ברצינות, היא יודעת לראות את עצמה מבחוץ ולהבין עד כמה המצב מגוחך ומשעשע, וממש לא עצוב או מדכא בשום פנים ואופן.

גם "מר סוואגר" של קים ג'ונס נכתב בגישה דומה. זה ספר שמתחיל בשקית עם קקי של כלב ובקומדיה מטורללת ומופרכת לחלוטין של מקריות וטעויות בזיהוי, כשהגיבורה, פנלופי, לא מפסיקה לקלל לשנייה ומתנהגת כפרובינציאלית נטולת אלוהים ממיסיסיפי, שאין לה מושג מה לעשות בעיר הגדולה והקפואה שיקגו, עד שמגיע מר סוואגר ומראה לה איך זה עובד באמת.

כי בעצם, בחיים האמיתיים סקס זה דבר די מצחיק, אם עושים אותו כמו שצריך. לפעמים אנחנו קצת מסורבלים, מה לעשות, ולא מוצאים את ידינו ורגלינו בתסבוכת שנקלענו אליה, וזה לגמרי בסדר. המסקנה המתבקשת היא אחת ויחידה: גם הספרות הארוטית יכולה וצריכה להיות מצחיקה.

לרכישת הספר "30 לילות"

לרכישת הספר מר סוואגר

מאת: רן בן-נון

רן בן-נון, 52, עורך במוספים "זמנים מודרניים" ו"זמנים בריאים" ומבקר ספרות במוסף "24 שעות" של ידיעות אחרונות, נשוי ומתגורר בדרום תל אביב. ספרו הראשון, "עכשיו יותר ברגש", יצא בספטמבר 2017 בידיעות ספרים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *