האם ספרה החדש של לורן וייסברגר – מחברת "השטן לובשת פראדה" מצליח לשחזר את הצלחת הספר המקורי?

השבוע קראתי את "השטן לובשת לולולמון" של לורן וייסברגר, המשכון נוסף בסדרת "השטן לובשת פראדה".

הגיבורה אמילי, שבצעירותה סבלה תחת המגף המעוצב של העורכת האגדית מירנדה פריסטלי (שמופיעה גם כאן בתפקיד אורח חביב), היא כיום מה שנקרא "משבריסטית" – יחצנית-על המתמחה בהצלת כוכבים שסרחו בגדול מול התקשורת האכזרית. הלקוחה שלה היא קרולינה, דוגמנית עבר ואשת סנטור ומועמד לנשיאות, שנעצרת על נהיגה בשכרות עם ילדים במכונית וכל העניין, איך לומר, מסריח להפלה בפח מצד בעלה הנכלולי.

אמילי מגיעה לניו יורק כדי לטפל בכוכב פופ שלבש את מדי הצבא הנאצי במסיבה, אך מפסידה את העבודה לטובת יחצנית עולה בת 26 עם גוף מושלם. וכשאמילי נשארת מובטלת וזועמת בעיר הגדולה, מתקשרת אליה מרים, חברתה של קרולינה, ומזמינה אותה להציל את המצב. הן מקימות כוח משימה של נשים שנחשבות אולי לפחות אופנתיות, אבל עדיין יש להן את זה.

"השטן לובשת לולולמון" ( When life gives you lululemon במקור, משחק מילים על שם מותג ביגוד פנאי נחשק) הוא ספר נעים וזורם, עם דיאלוגים מוצלחים, אבל אין בו את עוצמת החידוש של הספר המקורי. אמילי וחברותיה הם בנות 30 ומשהו שמתנהגות כמו בנות 40 ומשהו, קצת מרירות ונואשות מדי, מהדור הקודם, שלפני metoo והאישה החדשה, שפחות דופקת חשבון למה שחושבים עליה.

יש כאן דיקטטורת רזון קיצונית, חמושה בביטויים פוגעניים ממש, משטר דיאטה אפל שממנו יציל רק הריון לגבר הנכון, שאחריו אפשר לפרוש מכל הזוועה הזאת לחיי שלווה בפרברים. הו, האימה.

לרכישת הספר – השטן לבש לולולמון 

 

מאת: רן בן-נון

רן בן-נון, 52, עורך במוספים "זמנים מודרניים" ו"זמנים בריאים" ומבקר ספרות במוסף "24 שעות" של ידיעות אחרונות, נשוי ומתגורר בדרום תל אביב. ספרו הראשון, "עכשיו יותר ברגש", יצא בספטמבר 2017 בידיעות ספרים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *