גלי חום

השבוע קראתי את "אישה בעונת מעבר", החדש של ענת לב-אדלר, מחברת הלהיט העצום "כותבת ומוחקת אהבה". בלי להגזים אפשר לומר שזה הספר שסצנת הספרות הנשית והרומנטית חיכתה לו בנשימה עצורה, והוא אכן עומד בציפיות לגמרי.

 

האישה בעונת המעבר היא אביגיל, מעצבת פנים מצליחה, שמגיעה לגיל 50 הכה מאיים עם בעל אוהב (איתן, שהיא קוראת לו ברוב חן "איתנים"), בן שתיכף מתגייס לצבא (מי אמר תסמונת הקן המתרוקן ולא קיבל), בת מתבגרת יפהפייה (שנראית כמו שאביגיל נראתה בגילה – עוד שכבה של תסביך לערמה הולכת ומתגבהת) והכי מורכב – מייקי, המאהב, שהיה האהוב הראשון שלה וחזר לחייה לפני ארבע שנים כדי להרטיט ולהסעיר אות עולמה מחדש.

אבל עכשיו המאהב נפרד מאשתו ובאבחנה מדויקת וחודרת, לב-אדלר מסמנת את הנקודה של ערעור היחסים ויציאתם מהאיזון הקדוש, שכל כך חשוב וקריטי במצבים האלה – וזה לא ספוילר, הכל קורה ממש בפסקאות הראשונות של העלילה המהודקת. מה עוד קורה שם? למשל, אביגיל מצטלמת לתוכנית דוקו-ריאליטי שמחייבת אותה לעבור זמנית למגורים באוטובוס בצפון, ופרויקט השיפוצים הנוכחי שלה מסתבך מול משקיעים זרים מעצבנים מבלגיה, בתור התחלה.

היופי של "אישה בעונת מעבר" נמצא בביטחון שצברה לב-אדלר בעקבות ההצלחה האדירה של יצירת הביכורים שלה, וזה ניכר בעיקר בשפה המרשימה והמגוונת: לפעמים היא בוטה וחסרת מעצורים, לפעמים מאופקת ומתוקה, לפעמים רגשית ומתפרצת – ותמיד משלבת גבוה ונמוך בברק ייחודי והופכת את כל המצבים האלה של אמצע החיים, שכל אחד עובר, לכל כך חד פעמיים ונוגעים ללב.

לרכישת הספר וקריאת פרק ראשון  – אישה בעונת מעבר

מאת: רן בן-נון

רן בן-נון, 52, עורך במוספים "זמנים מודרניים" ו"זמנים בריאים" ומבקר ספרות במוסף "24 שעות" של ידיעות אחרונות, נשוי ומתגורר בדרום תל אביב. ספרו הראשון, "עכשיו יותר ברגש", יצא בספטמבר 2017 בידיעות ספרים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *