ברית של פיתוי – קורה ריילי (נולדו לדם 4#)

"בבית הקר וחסר התקווה הזה, הוא היה האש ואני הפרפר"

"ברית של פיתוי" הוא הספר הרביעי בסדרה המצוינת "נולדו לדם". בספרים הקודמים בסדרה הכרנו את אריה ולוקה (ברית של כבוד) , ולנטינה ודנטה (ברית של חובה) , ג'יאנה ומתאו (ברית של שנאה). במהלך הקריאה של הסדרה הרגשתי שהסופרת נותנת לנו להציץ קצת יותר בכל ספר בחיי המאפיה , בהתלבטויות של אלו שנולדו לתוך עולם הפשע, הרגשתי שהדמויות עמוקות יותר, מתחבטות יותר, סיפור האהבה היו מעניינים יותר ככל שהתקדמתי בספרים.

ברית של פיתוי מביא איתו את סיפורם של ליליאנה ורומרו.

ליליאנה היא אחותה הקטנה של אריה וג'יאנה, כבר שנים שהיא מאוהבת ברומרו , החייל של לוקה , גיסה. אך היא גם יודעת כי לעולם לא תוכל להגשים את אהבתה אליו. רומרו הוא חייל פשוט ואביה לא יקבל שום תועלת מנישואיה אליו. ליליאנה אוהבת את רומרו מרחוק אך כל יום שעובר היא מרגישה שהיא מאבדת עוד חלק מעצמה. כשאימה גוססת ממחלה ליליאנה מרגישה שלא נותר לה כבר במה להיאחז.

רומרו נשבע אמונים למאפיה, הוא נשבע להגן על לוקה ותמיד לציית להוראות. הוא יודע שליליאנה מאוהבת בו ורוצה אותו, אבל לוקה פקד עליו להתרחק ממנה. המילה שהוא נתן ללוקה מייסרת אותו כל יום יותר ויותר. כשהוא מקבל את התפקיד לשמור על ליליאנה בניו יורק הוא יצטרך לעמוד במבחן של חייו, במה הוא יבחר , במאפיה או בליליאנה ?

"לפני שפנה בקצה המסדרון הביט מעל לכתפו ומבטינו נפגשו. התחושה הקרה והריקה שבחזי התעמעמה ומשהו חמים ומלא תקווה תפס את מקומה. ואז הוא נעלם מעיניי"

הבעיה הגדולה שהיתה לי עם הספר היתה ללא ספק דמותה של ליליאנה. רציתי שהיא תיהיה חזקה ועצמאית כמו ולנטינה, רציתי שהיא תיהיה מסתורית ומורכבת כמו ג'יאנה, אך ליליאנה היתה דמות של ספק אישה ספק ילדה שלא הצליחה לרתק או לעניין משום שהייתה ילדותית מאוד ותלותית. אולי לא באשמתה, חוץ מרומרו, כל הסביבה שלה התייחסה אליה כמישהי צעירה שלא צריך להתחשב בדעותיה. בנוסף, דמותה היתה שטוחה מתחילת הספר עד סופו, לא הרגשתי שהיא עברה תהליך או התבגרה במהלך הספר.  סיפור האהבה בין ליליאנה ורומרו היה מתוק , רומרו היא דמות נהדרת, אהבתי את המסירות שלו ואת ההתחבטות שלו בין ליבו לנאמנותו למאפיה.

נולדו לדם היא עדיין הסדרה הכי טובה שקראתי על המאפיה. קורה ריילי היא סופרת מצויינת , הכתיבה קולחת וסוחפת. אך ציפיתי שהספר הרביעי יהיה טוב יותר.

מחכה לספרים הבאים בסדרה , להפתעות ולדמויות מרתקות יותר של ריילי.

"כולם אמרו לי תמיד שהם רוצים להגן עליי. תהיתי מפני מה. מפני החיים ?"

תנו בלייק ושתפו בכיף:)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *