ברית של חובה / קורה ריילי (נולדו לדם #2)

"ברית של חובה" הוא ספר מאפיה יוצא דופן. יש לו גיבורה חזקה שלא מוותרת בקלות, לא מוכנה לשבת בבית ולחכות לבעלה ולא נכנעת בקלות לקלפים הגרועים שחילקו לה החיים.

זמן הקריאה המשוער לכתבה זו הוא 2 דקות. תהנו🙂

"לא הכרתי את ביתי החדש, לא הכרתי את האנשים שעבדו כאן, וגרוע מכול : לא הכרתי את בעל הבית – את בעלי"

ולנטינה ארסקו היא אישה צעירה ואלמנה בת 23. שבעה חודשים לאחר שבעלה נרצח היא מיועדת למי שאמור לרשת את תפקידו של אביו ולהפוך לראש המאפיה בשיקגו – דנטה קבלרו.
דנטה איבד את אשתו למחלת הסרטן לפני כארבע שנים, ליבו עדיין מדמם ושבור והוא מסרב להתאהב שוב. אך חוקי המאפייה הם מעל הכל ודנטה חייב למצוא אישה לפני שיהפוך לראש המאפיה. מצופה ממנו להתחתן ולהביא צאצאים מהר ככל הניתן. ולנטינה נראית לו כאופציה הטובה ביותר, כל מניעיו הם מחושבים, שום רגש לא מעורב. דנטה הוא גבר קר כקרח.

ולנטינה נכנסת לנישואים מתוך ציפייה לשנות את נשואיה הקודמים ולזכות למנה קטנה של אושר. לצערה הרב היא מבינה מהר מאוד שליבו של בעלה כבר תפוס ואין לה שום דרך להתחרות ברוח רפאים ולחדור מבעד לשכבות הקרח המקיפות אותו.

אך ולנטינה היא לא אישה שמרימה ידיים בקלות. היא יוצאת למלחמה על מנת לזכות…בבעלה.

"האזנתי לנשימתו הרגועה. אף שלא נגענו זה בזה הרגשתי את ליבו מהדהד. הוא לא היה איש קרח. הייתי חייבת למצוא דרך לסדוק את המסכה שלו."

"ברית של חובה" הוא הספר השני בסדרה "נולדו לדם", אך העלילה בשונה מהספר הקודם בסדרה, "ברית של כבוד", מתמקדת גם בבני הזוג וגם בעולם המאפייה. ולנטינה לא מוכנה לשבת בבית בלי מעש, והיא מתחילה לעבוד באחד מבתי הקזינו הלא חוקיים של בעלה וכך אנו נחשפים יותר לעולמו של דנטה ולעולם המוסרי הכפול של אנשי המאפיה.

"לפעמים היה קשה לראות את הגבול בין טוב לרע מבעד לדם ולמוות"

הספר כתוב מנקודת מבט ראשונה של ולנטינה בלבד. נקודת מבטו של דנטה לא חסרה בעיניי והיא מוסיפה מסתורין הכרחי לדמותו.

אהבתי את דמותו של דנטה וליבו השבור, המרדף של ולנטינה להשיג את ליבו ולא רק את גופו היה מקסים. התאהבתי במיוחד בדמותה החזקה של ולנטינה שחיה בעולם של גברים, אך לא מוותרת על עצמה. המתח בין ולנטינה לדנטה נבנה בצורה איטית ואמינה, והספר לשמחתי הרבה לא נופל לקלישאות המוכרות.

בונוס נוסף של הספר הוא מערכת היחסים של ולנטינה עם חברתה המוכה ביביאנה שהיתה מרגשת במיוחד, החברות האמיצה בין השתיים הוכיחה סופית עד כמה ולנטינה היא דמות בלתי נשכחת.
ספר מקסים, מרגש וכתוב נפלא. מומלץ בחום!!!

תנו בלייק ושתפו בכיף:)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *