בואו לקרוא מה חשב רן בן נון על הספר – מסע הגיבורה

השבוע קראתי את "מסע הגיבורה" של רות נצר, שיוצא בסדרת "פסיכה" המצוינת.

שנת 2018 תיזכר בהיסטוריה כשנת האישה, שנת ה-metoo#, השנה שבה, סוף סוף, נשים גילו את כוחן, הפסיקו להיכנע והתחילו להילחם על מה שבאמת מגיע להן, על זכויותיהן, על מקומן ועל עצם קיומן. מה יקרה ב-2019? האם התהליך יימשך ולאן הוא ייקח אותנו כחברה, כקהילה, כבני אדם? דרך טובה לפתוח את הדיון הזה היא ספר חדש ועב כרס.

נצר, פסיכולוגית קלינית, אנליטיקאית יונגיאנית ואשת אשכולות אמיתית (משוררת, אמנית, צלמת, חוקרת ועוד) לוקחת אותנו למסע מסעיר דרך תחנות חייה של אישה, שכראוי לטקסט אלטרנטיבי אמיתי, אינו מציית לחוקים הפטריארכאליים הישנים ועל כן אינו בהכרח ליניארי וחד כיווני, אלא יותר מורכב, עשיר, מגוון ורב רובדי.

המשמעות היא שלצד מסע החיים הנשי המפרך – ילדות, התבגרות, בגרות, מיניות, זוגיות, מנופאוזה, זקנה וכל התהליכים הכרוכים באלה, נצר פורשת ברוב יופי והשראה גם מרחב רוחני ונפשי מסקרן ועמוק יותר, שכולו דמויות מפתח מרשימות וגדולות מהחיים מההיסטוריה, המיתולוגיה האמנות והתרבות בכלל.

במסע הזה, האחר, כל אישה תוכל למצוא את עצמה ואת המקום שלה, שאינו רק פיזי וקונקרטי, אלא יותר חשוב ומפואר: החוכמה, האימהות, העצמאות, השושלת הנשית האדירה שנעה לאורך השנים והדורות ומעניקה לקוראות עוצמות חדשות במלחמה על מה שחשוב, מה שכאן ועכשיו, המאבק הגדול שרק מתחיל בשיח, בתקשורת, ברחובות, ועתיד לקבוע את דמותנו ואת צורת חיינו. לפני שאת יוצאת לקרב, כאן תוכלי לגלות את הגיבורה הפנימית שבך.

הסתקרנתם? מוזמנים לקרוא את הספר ממש כאן

מאת: רן בן-נון

רן בן-נון, 52, עורך במוספים "זמנים מודרניים" ו"זמנים בריאים" ומבקר ספרות במוסף "24 שעות" של ידיעות אחרונות, נשוי ומתגורר בדרום תל אביב. ספרו הראשון, "עכשיו יותר ברגש", יצא בספטמבר 2017 בידיעות ספרים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *