אמצע החיים החדש

השבוע קראתי את "מגע של חסד", ספרה החדש של המלכה האם דניאל סטיל, שמספר על סידני, אישה שבגיל 49 נשארת בלי כלום, כמעט. בעלה האהוב נהרג לפתע בתאונת אופנוע וכיוון שלא טרח לעדכן את צוואתו מאז נישואיהם, לפני 16 שנים, כל רכושו העצום, כולל הבית המפואר בקונטיקט שבו סידני מתגוררת – הכל הולך לשתי בנותיו המרושעות מנישואיו הראשונים, שפשוט לא סובלות אותה.

.

קחו בחשבון שאצל דניאל סטיל גם "חוסר כל" הוא לא מצב של עוני הומלסי טוטאלי וחסר תקווה – לסידני בכל זאת נשארת דירה קטנה בפריז שבעלה המנוח הספיק לרשום על שמה, אבל היא איכשהו צריכה להמציא את עצמה מחדש אחרי עשור וחצי של היעדרות מתחום שמשתנה כמעט מידי יום ביומו – האופנה להמונים.

"מגע של חסד" מעניין בזכות הסיפור הנשי המרשים ומלא התקווה – ויש בו גם הצצה מעניינת אל עולם האופנה על הרמות השונות שבו: האופנה העילית שיוצרת סברינה, בתה הבכורה של סידני מנישואיה הראשונים; האופנה הספורטיבית לצעירים שיוצרת בתה הקטנה, סופי; ואופנת הזבל לפשוטי העם,  שסידני עצמה אמורה ליצור כעת, כשהיא מגיעה לעבוד במקרה אצל המלך הבלתי מעורער של התחום, פול זלר, שנוא נפשן של בנותיה, המעתיקן הסדרתי, שבחיים האמיתיים מתגלה דווקא כברנש חביב להפליא.

מעבר לכל, יש כאן הצצה נהדרת אל הדור הכי מסקרן כעת בספרות העולמית, ולדעתי גם בחברה המערבית בכלל – בת ה-50 החדשה, שיוצאת אל העולם כולה רעבה וחסרת מעצורים, מוכנה לטרוף אותו מחדש. נראה אתכם מנסים לעקוב אחריה.

לרכישת הספר וקריאת פרק ראשון – מגע של חסד

מאת: רן בן-נון

רן בן-נון, 52, עורך במוספים "זמנים מודרניים" ו"זמנים בריאים" ומבקר ספרות במוסף "24 שעות" של ידיעות אחרונות, נשוי ומתגורר בדרום תל אביב. ספרו הראשון, "עכשיו יותר ברגש", יצא בספטמבר 2017 בידיעות ספרים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *