איתנו זה נגמר / קולין הובר

זמן הקריאה המשוער לכתבה זו הוא 2 דקות. תהנו🙂

"תדמייני את כל האנשים שאת פוגשת בחיים שלך. יש כל כך הרבה כאלה. הם באים כמו גלים, מתקרבים ומתרחקים עם הגאות. יש גלים גדולים , שמשפיעים יותר. לפעמים הגלים מביאים איתם דברים מעומק הים ומשאירים אותם זרוקים על החוף. הצורות בגרגירי החול מוכיחות שהגלים היו שם פעם, והן נשארות גם הרבה אחרי שהגאות כבר שככה"

לספר הזה צריך להגיע מוכנים. תתעלמו מהכריכה המרמזת לספר קליל ורומנטי. הוא אכן מאוד רומנטי, אבל הרבה הרבה יותר מזה. זה ספר בועט, מטלטל וכזה שממשיכים להרהר בו הרבה אחרי שהוא מסתיים.

לילי ורייל נפגשים ערב אחד על גג של בניין מגורים. רייל מוקסם מלילי אך לא מעוניין במערכת יחסים, הוא משקיע את כולו כדי להפוך לנוירוכירורג הכי טוב בבוסטון. לילי מסוקרנת מהבחור הזועף אך מבינה שהיא והוא רוצים שני דברים שונים בתכלית מהחיים. הם מנהלים שיחה פילוסופית ולגמרי מתעלמים מהמשיכה ביניהם. החיים מזמנים להם עוד כמה מפגשים אקראיים, ורייל מבין שהוא לא מצליח להוציא את לילי מהראש. הוא רוצה את לילי ומוכן לעשות כל מה שנדרש כדי להיות איתה. לילי מגשימה את חלומה לפתוח חנות פרחים, ומכניסה את רייל לחייה. רייל מקסים, רומנטי ומלא באהבה. לילי נמצאת על גג העולם.

לאורך סיפורם של לילי ורייל, שזור גם סיפורם של לילי ואטלס. אטלס הוא האהבה הראשונה של לילי מגיל 15. האהבה הראשונה שלעולם לא עזבה את ליבה. לילי נזכרת בו כשהיא פותחת יומנים ישנים שלה, ואנו נחשפים לאט לאט לילדותה הלא פשוטה, ילדות בבית ששום דבר בו לא בטוח. אטלס הוא נער בן 18 שגר בבית נטוש הצמוד לביתה של לילי. במשך שנה לילי עוזרת לאטלס לשרוד. היא נותנת לו אוכל, שמיכות ומקום להתקלח כשהוריה לא נמצאים. החיים שוב מזמנים ללילי מפגש אקראי, אך הפעם עם אטלס. 8 שנים לאחר שלא ראתה אותו. 8 שנים לאחר שנפרדו דרכיהם בצורה הכי מחרידה שיכולה להיות.

לילי היא דמות יוצאת מן הכלל. התאהבתי בה כבר במפגש הראשון שלה עם רייל. היא חזקה, מעוררת השראה ומלאה בקסם. לילי עוברת כל כך הרבה בחייה, וכל מהמורה הופכת אותה לחזקה ונחושה יותר. דמותה השאירה את ליבי מדמם גם אחרי שהספר הסתיים.

סיפורם של לילי ואטלס הוא הדבר היחידי שהרגשתי שפוספס בספר. ברור לי מדוע הסופרת החליטה לתת פוקוס על מערכת היחסים של לילי עם רייל, אבל סיימתי את הספר בהרגשה שבא לי לקרוא עוד על אטלס ועל התקופה שלו לאחר שהוא ולילי נפרדו. הייתי רוצה שסופו של הספר יהיה ארוך יותר, עמוק יותר ופחות סגירת קצוות.

"איתנו זה נגמר" הוא לא ספר שגרתי על אהבה. אין בו שחור ולבן, אין בו טוב ורע, יש בו הרבה התלבטויות והתחבטויות. יש בו הרבה חרטות ובקשות סליחה. לאחר קריאת הספר מומלץ לקרוא את דברי המחברת, אז באמת הלב נשבר לרסיסים. ספר חובה לכל אישה. מומלץ בחום!!!

הסתקרנתן?

בואו לקרוא את הפרק הראשון כאן https://goo.gl/dY28X

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *