אישה אמינה / רוברט גולריק

זמן הקריאה המשוער לכתבה זו הוא דקה. תהנו🙂

השנה היא 1907, קתרין (שימו לב ששמה מתכתב עם גיבורת "אנקת גבהים") עונה למודעה בעיתון ובאה לויסקונסין להיות כלתו של ראלף בן ה-54, תעשיין עשיר ובודד שמחפש רעיה פשוטה וכנה. קתרין ממש לא פשוטה וכנה, וגם התמונה ששלחה לראלף היא של אישה אחרת, שאינה יפהפייה כמוה. בהדרגה מתבררים המניעים שלה ששונים מאוד ממה שרלף ציפה.

בליל הגעתה הסוער, ראלף נפצע בראשו מגלגל הכרכרה והיא מצילה את חייו וסועדת אותו במסירות (לכאורה). רלף מבקש מקתרין שתשיב את בנו שעזב את הבית בגיל 14 והיא נוסעת לסנט לואיס להביא את האיש שבלשיו של רלף חושבים שהוא בנו אנטוניו. כשהיא רואה את אנטוניו היא מופתעת מאוד לגלות במי מדובר ומתברר לה שהיא לא היחידה שמסתירה סודות ועבר אפל.

הספר הופך בהדרגה מרומן גותי רב שכבתי עם דמויות פסיכולוגיות מורכבות וטרגיות טלנובלה שנמרחת ונגמרת בצורה משעממת. את הטוויסט המבריק מקלקלים חוסר העקביות וההיגיון בתיאור רגשותיה של קתרין: בנוסף לתחושת המועקה האופיינית לגותיקה, יש פה המון מיניות מטרידה והרסנית שרוחשת מתחת לפני השטח (החצי השני פחות מעניין כי שם הסקס מעליו, וכבר אין את תחושת הריחוק והקור שנודף מהדמויות). רלף וקתרין כל הזמן שומעים וקוראים בעיתון על מקרים גרוטסקיים של רצח, טירוף והתאבדות שהחורף האינסופי גורם לאמריקאים פסיכים לבצע, יש באוויר הטרמה של אסון שבא להראות את הנוכלות של קתרין כדבר טבעי.

לסיכום: הספר מענג כמו שוקולד ממולא מוזר, אבל של עלית במהדורות המוגבלות שהן בעיקרן חומרי טעם וריח.

ציון: 5

הסתקרנתן?

בואו לקרוא את הפרק הראשון כאן https://goo.gl/t6xopF

מאת: יעל כהן

בת 34, בעלת נטייה חשודה להיעלם בתוך ספרים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *