איזה ספר גרם לענת שדה – לצחוק, לבכות ולהתאהב?

 "החזה שלו עולה ויורד מול עיניי ואני שואפת את הריח שלו, ריח שהוא רק שלו, שמש, עץ וניחוחות קלושים של סבון גוף, של שמפו ושל נוזל הטייד שהבגדים שלו כובסו בו. הוא מריח כמו ליל קיץ חם ואיך שהייתי רוצה שהפעם הראשונה שלי תהיה"

הקלישאה הכי גדולה בנוגע לספרים היא "לא הצלחתי להניח אותו מהידיים". המשפט הזה תמיד גרם לי לגלגל את העיניים, לא חשבתי שאני , שונאת הקלישאות הגדולה, אשתמש אי פעם במשפט הזה אבל "נערת יום הולדת" עשה את הבלתי אפשרי … התחלתי לקרוא אותו מיד לאחר שאחרון הילדים נרדם ולא הצלחתי להניח אותו. קראתי 80% מהספר בלילה אחד.

הספר הזה סחף אותי לגמרי, גיבורי הספר שבו אותי בעולמם ולא הניחו לי , לא עזבתי אותו עד שהגעתי לכניעתם המוחלטת.

נערת יום הולדת מספר את סיפורם של ג'ורדן ופייק.

לג'ורדן האדלי מעולם לא היו חיים קלים. היא הגיעה מבית הרוס, אימה ברחה ברגע שיכלה, אחותה היא אם חד הורית ועובדת כחשפנית והחבר שלה קול הוא לא אחד שאפשר לסמוך עליו, הוא מעדיף לבלות (בעיקר בלעדיה), לא מצליח להישאר בעבודה אחת לאורך זמן וג'ורדן אפילו נאלצה לתקן לו את הרכב על חשבונה. היא עובדת כברמנית בבר ולומדת עיצוב נוף בקולג'. ביום הולדתה ה 19 היא נמצאת לבדה  בבית קולנוע צופה בסרט ישן.

"הילדה הקטנה בת השלוש שבתוכי, עם גאווה בגודל האוקיינוס, תראה לו, נכון? אני אחיה במכונית השבורה שלי בלי מזגן וידיות, כי אני לא צריכה אף אחד, נכון?"

לפני שהסרט מתחיל , ג'ורדן מוצאת את עצמה משוחחת בחופשיות עם בחור בשם פייק שיושב לידה. נראה שיש ביניהם קליק לא מוסבר והמון נושאי שיחה משותפים, ולמרות שהיא מצהירה בפניו שיש לה חבר, הלב שלה חושב לגמרי אחרת.

לאחר הסרט מסתבר לג'ורדן שפייק הוא לא סתם בחור. פייק הוא אבא של קול.

קול לוסון הוא בחור בן 38 . כשהוא היה בן 19 חברתו לינדזי נכנסה ממנו להריון ומאז הוא משלם על הטעות הזו כל יום. אין משהו בעולם שהוא אוהב יותר מקול אך אימו של קול עשתה כל מה שניתן כדי שקול יחשוב שהיא סוג של קורבן ופייק הוא האיש הרע. כבר כמה שנים שמערכת היחסים בינו לבין קול לא טובה , קול מתקשר לפייק בעיקר כשהוא צריך עזרה או שישחררו אותו בערבות.

לאחר שקול שוב מסתבך בצרות , ג'ורדן וקול עוברים לגור אצל פייק לתקופה קצרה כדי שיוכלו לחסוך. ג'ורדן ופייק מנסים להתנגד למשיכה שלהם , הם עושים הכל כדי לא לפגוע בקול, מערכת היחסים ביניהם היא איטית מאוד ומובנית בצורה נכונה . אם בתחילתו של הספר חשבתי שמדובר ביחסים לא ראויים ,הסופרת הוכיחה שוב ושוב שאין אהבה שהיא לא ראויה.

האם ג'ורדן ופייק ייכנעו אחד לשנייה? (רמז : כן !! בהחלט כן !)

למרות גילה הצעיר ג'ורדן היא נשמה זקנה. כל חייה היא נאלצה לטפל באחרים, לשים את צרכיה בצד בשביל אחרים, לסלוח ולמחול על חשבונה. היו פעמים שרציתי כל כך לעטוף אותה , כל חייה בעטו בה ללא רחמים וכשהיא מכירה את פייק היא מוצאת בו לא רק כתף להישען עליה, היא מוצאת בית.

"הוא מצחיק אותי, וכשאני איתו אני מרגישה בבית. כאילו הוא הדבר היחיד בחיי שאני מבינה."

פייק נאלץ לשים את כל צרכיו בצד בשביל קול. הוא לא הלך לקולג' והוא הקים עסק לבנייה כדי לשלם חשבונות. הוא לא התחתן מעולם ולאחר שהבין שלינדזי, אימו של קול, ניצלה אותו ושיחקה בו הוא אוטם את ליבו ולא נכנס למערכת יחסים אחרת. עד שג'ורדן פותחת את ליבו. היתה לי בעיה אחת עם דמותו. לעיתים הרגשתי שהוא מרחם על עצמו יותר מדי. לאורך הספר פייק חוזר ומדגיש שהוא שם את קול לפניי צרכיו, "הבכיינות" שלו קצת הרסה לי את הדמות שהסופרת ניסתה לבנות. 

יש לספר בונוס ענק והוא הפסקול שלו. ג'ורדן היא מעריצה גדולה של שנות ה 80, לאורך הספר שזורים שירים וסרטים של התקופה . כשפייק מפתיע את ג'ורדן באמצע השיר father figure של ג'ורג' מייקל הבנתי שאני לא רק מאוהבת בדמויות אלא גם בסופרת המשוגעת הזאת.

כאמור הספר הזה נקרא כמעט רצוף, בלילה לבן אחד, הוא גרם לי לצחוק, לבכות ולהתאהב. מומלץ בחום !!

לרכישת הספר – נערת יום הולדת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *