אח חורג יקר / פנלופה וורד

"המשכתי לתהות על קנקנו כל הלילה, והגעתי למסקנה שבהחלט יש באח חורג היקר יותר מכפי שנראה במבט ראשון"

זמן הקריאה המשוער לכתבה זו הוא 2 דקות. תהנו🙂

לאח חורג יקר יש זוג מנצח. היא חנונית מדופלמת וסקרנית והוא בעל דוקטורט בלהיות שמוק. גרטה ואלק הם הזוג שעשו לי את השבוע.

הספר הזה הוא כמו ממתק. מתוק ונעים כל עוד הוא נמשך אבל אני לא ממש בטוחה כמה אני אזכור ממנו כשיסתיים. לפעמים ספרים קלילים ומתוקים זה בדיוק מה שהנפש צריכה.

אימה של גרטה התחתנה בשנית וכעת יש לה אח חורג. גרטה לא מכירה את אחיה מכיוון שהוא גר עם אימו אך ערב אחד מודיעים לה שאלק מגיע לחיות עימם את שנתו האחרונה בתיכון.

לביתם נכנס נער זועם, עם קעקועים ופירסינג בכל מיני מקומות אסטרטגיים בגוף (וסצנת עירום במקלחת הציגה לראווה את כולם).

מן המפגש הראשון גרטה מנסה בכל כוחה להתקרב לאלק, אך הוא עושה כל מה שניתן לעשות כדי להרחיק אותה. הוא מאיים על המחזרים שלה, מחביא לה את התחתונים ומתייחס אליה בצורה מזלזלת. אבל גרטה מזהה שמתחת לכל מעטה הנער הרע עם הקעקועים יושבת לה נשמה עדינה ופצועה.

"המשכתי לתהות על קנקנו כל הלילה, והגעתי למסקנה שבהחלט יש באח חורג היקר יותר מכפי שנראה במבט ראשון"

החודשים חולפים ואלק מתרגל לנוכחותה של גרטה, הם מתקרבים, ומתחת לפני השטח התשוקה מבעבעת. לילה אחד הגבולות נחצים אך יום למחרת אלק עוזב.

ליבה של גרטה נשבר. במשך השנים היא לא תשכח את אלק. היא אמנם כמעט מתחתנת, אך מבטו, ריחו וקול צחוקו לא יעזבו אותה וירדפו אותה בשינה ובערות.

שבע שנים חולפות. רנדי, אביו של אלק נפטר. גרטה מגיעה לבית אימה ושם היא פוגשת באלק. אם זה אפילו אפשרי אלק הגבר הרבה יותר מושך מאלק הנער. אבל מסתבר שאלק המשיך בחייו בזמן שעבר כי יחד איתו מגיעה בחורה יפהפיה בשם צ'לסי .

"הוא זרק לריצפה את אותה חתיכה מליבי שהענקתי לו לפני שנים, ורמס אותה ברגליו. אכזב אותי לגלות שאני הערצתי אותו מאז והשוויתי אליו כל חבר שהיה לי, ממש סגדתי לדמותו, מזמן שלו בבירור לא היה אכפת ממני בכלל"

האם גרטה תצליח לאסוף את כל שברי ליבה? או שיתכן שאלק לא שכח ממנה בכלל?
חייבת לומר שהספר צבר תאוצה כשהעלילה הגיעה לגרטה ואלק כאנשים בוגרים. למרות שמדובר בספר קליל הוא מתמודד עם נושאים לא פשוטים וביחסים מורכבים בין אבות לבנים.

אהבתי את המתח בין גרטה לאלק, אהבתי את משחקי המילים וההתנצחויות שלהם. קיוויתי שגרטה תיהיה קצת יותר קשה להשגה אך ליבה השבור בהחלט קירב אותי לדמותה. ספר מקסים, קליל ומתוק . מומלץ !!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *