אהבה, בגידה ומה שביניהן

זמן הקריאה המשוער לכתבה זו הוא דקה אחת. תהנו🙂

מהי בעצם בגידה וכיצד אנחנו חווים אותה? שאלות כאלה ואחרות מעסיקות רבים ורבות מאיתנו במהלך חיינו. האם היינו יכולים לסלוח לבוגד/ת? האם היינו יכולים לבגוד בעצמנו?

בספרו של ארקולה ליסרדי "שעה חופשית", אירינה מורה לספרות ואנדרס מורה להיסטוריה, הופכים למאהבים. כל אחד מסיבה שונה. אירינה לא זוכה ליחס מצד בעלה ואנדרס אוהב את אשתו חולייטה, אך חש צורך עז להיפגש עם אירינה. אהבתו לחולייטה מצטיירת כטהורה ותמימה לעומת רגשותיו כלפי אירינה שמתבטאים בחדרי חדרים, ומסחררים את שניהם במערבולת התשוקה. בלי דיבורים. רק שפת גוף. שעה אחת בשבוע. ולאחר מכן כל אחד ממשיך בחייו.

התיאורים לא משאירים מקום לדמיון והשפה קולחת ומהפנטת בארוטיות שלה. ליסרדי מצליח להפנט אותנו עם סיפור על בגידה ועל גאולה בו זמנית.

אסתר פרל, פסיכואנליטיקאית שמתמחה בייעוץ זוגי, טוענת שבגידה הינה טראומה מכיוון שהיא מערערת את זהותנו. את ה"אני" הפנימי שלנו בתוך הזוגיות. אך הדבר הכי מעניין שאותו מציינת פרל הוא שהבגידה היא הנסיון שלנו למלא את החלל הפנימי שחלק ממנו אבד במהלך השנים ( ולא באשמת בני/בנות הזוג שלנו ). היא טוענת שברוב המקרים הבגידה לא נועדה לרמוז לנו שישנה בעיה בזוגיות הקיימת, אלא שיש תסביך כלשהו אצל הצד הבוגד. פרל נותנת דוגמא לעקרת בית, פרייה, שחיה חיים שלווים ומלאי אהבה עם בעלה וילדיה, אך בוגדת בו עם גבר מקועקע שכורת עץ ליד ביתה. פרייה – הילדה הטובה שדאגה להוריה, למדה, התחתנה וחיה אורח חיים ממושמע עד כה, צמאה לחווית התבגרות. לסקס פרוע עם הילד הרע של השכבה, אם תרצו לקרוא לזה כך.

אז מה היא בגידה? נסיון נואש למגע, טראומה, התעוררות לחיים והאם אפשר להפיק לקח מחווית הבגידה ולשקם את היחסים? או שהבגידה מביאה למבוי סתום?

צפו בהרצאה המרתקת של אסתר פרל ולסיום תקנחו בנובלה הקטנה של ארקולה ליסרדי "שעה חופשית".

הסתקרנתן?

בואו לקרוא את הפרק הראשון כאן https://goo.gl/4AtyPw

וכמובן אל תשאירו אותנו במתח, ספרו לנו בתגובות מה אתן חושבות על כך🙂

 

 

 

מאת: יוליה יגודין

“אם תמיד תנסו להיות נורמלים אתם בחיים לא תדעו כמה מדהימים יכולתם להיות.” – מאיה אנג’לו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *